LOGORYTMIKA

WysockaMartaSzanowni Państwo,
zapraszamy na szkolenie organizowane przez PTL pt. LOGORYTMIKA.

Prowadzący: dr Marta Wysocka – dr n. hum. w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z percepcją prozodii mowy i związkami prozodii z muzyką. Jest autorką licznych publikacji dotyczących roli prozodii w rozwoju mowy, uwarunkowań zachowań prozodycznych i zaburzeń prozodii, zaburzeń głosu oraz wykorzystania muzyki
w terapii i profilaktyce logopedycznej. Jest również czynnym terapeutą. Prowadzi terapię dzieci i osób dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy i głosu. Pracuje też z zawodowymi mówcami nad doskonaleniem ich techniki mówienia. Ma za sobą wieloletnią praktykę logopedyczną w różnych lubelskich placówkach świadczących pomoc logopedyczną oraz w Uniwersyteckiej Poradni Logopedycznej działającej przy Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS. 

Program diagnozy i terapii dzieci z wadą słuchu 60 kroków w praktyce terapeutycznej

Szanowni Państwo,
zapraszamy na szkolenie organizowane przez PTL pt. Program diagnozy i terapii dzieci
z wadą słuchu 60 kroków w praktyce terapeutycznej
Cz. 1 – dzieci w wieku przedszkolnym
Cz. 2 – dzieci w wieku szkolnym

Prowadzący: dr n. med. Katarzyna Ita Bieńkowska – surdologopeda (powierzenie przez ministra obowiązków specjalisty 2012),
Zakład Logopedii i Lingwistyki Edukacyjnej APS w Warszawie
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie
doktor nauk medycznych, polonistka, surdologopeda, adiunkt w Zakładzie Logopedii
i Lingwistyki Edukacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Programowanie języka polskiego u dzieci dwujęzycznych

Szanowni Państwo,
zapraszamy na szkolenie organizowane przez PTL pt. Programowanie języka polskiego u dzieci dwujęzycznych

Prowadzący: mgr Urszula Ciszewska-Psujek – absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – filologii polskiej ze specjalnością glottodydaktyczną i nauczycielską oraz logopedii z audiologią na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Doktorantka w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS.

V Międzynarodowa Konferencja Logopedyczna

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w V Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej.
Logopedia w Teorii i Praktyce, która odbędzie się 16 i 17 września 2017 roku Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Zaproszenie  Informacja oi konferencji

Jak Cię słyszą, tak Cię piszą, czyli media pod okiem logopedy

Szanowni Państwo!

W dniach 13-14 grudnia 2013 roku Naukowe Koło Logopedów i Audiologów UMCS organizuje III Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Jak Cię słyszą, tak Cię piszą, czyli media pod okiem logopedy".

Serdecznie pragniemy zaprosić na to wydarzenie wszystkie osoby interesujące się tematyką logopedii medialnej i mediów, zarówno w charakterze prelegenta, jak i słuchaczy.
W tych dniach odbędą się również przydatne dla studentów dziennikarstwa, politologii oraz osób dbających o swój głos warsztaty: z emisji głosu oraz z artykulacji. Można zapisywać się na oba szkolenia.

TERMINY:
Do 19. listopada przyjmujemy zgłoszenia prelegentów i akceptujemy abstrakty;
Do 8. grudnia czekamy na prezentacje i zgłoszenia na warsztaty.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Naukowego Koła Logopedów i Audiologów UMCS: http://nklia.wordpress.com//. Proszę go uzupełnić i wysłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Serdecznie zapraszamy!

20142015

logop okl 42

Okładka46